Így alakítsunk ki játszóteret a kertben újrahasznosított anyagokból Design

Így alakítsunk ki játszóteret a kertben újrahasznosított anyagokból

2019. április 22.

A jó idő beköszöntével a gyerekek egyre több időt töltenek a kertben. Nem kell azonban több százezerért játszótéri eszközöket vásárolnunk nekik ahhoz, hogy remekül érezhessék magukat, néhány hulladéknak tűnő tárgy újrahasznosításában ugyanis számos lehetőség van.

Az újHÁZ design blogjának szakértői szerint ráadásul ezek a játékok még a kert díszei is lehetnek akkor, ha stílusosan készítjük el őket.

Gumiabroncsból egyensúlyozó

A nyári gumikat már valószínűleg mostanra mindenki kicserélte az autóján, elképzelhető azonban, hogy a leszerelt téli gumik már nem lesznek alkalmasak arra, hogy a következő szezonban is használjuk őket. Ezeket azonban semmiképpen se dobjuk ki, vagy tegyük fel a padlásra, hiszen remek kerti játékot készíthetünk belőlük a gyerekeknek.

A gumikat vágjuk félbe és ássuk le őket a földbe annyira, hogy stabilan álljanak. Sorakoztassuk egymás mellé kígyószerűen. Ha gondoljuk, le is festhetjük zöldre, hogy valóban a hüllőre hasonlítson. Az így kapott játék tökéletesen fejleszti a kicsik egyensúlyérzékét.

Kábeldobból kerti asztal

A tavaszi házfelújítási munkálatok során előfordulhat, hogy villanyvezetékeket kellett cserélnünk, a megmaradt kábeldob pedig garantáltan ideális játszóasztal lesz a gyerekek számára.

Állítsuk fel egy tetszőleges, árnyékos részen, a közepét pedig fúrjuk ki, hogy aztán belehelyezhessük a napernyőt. A kábeldob asztal részébe belesüllyeszthetjük a kerti tányérkákat, poharakat is, amelyeket egy mozdulattal kiemelhetünk használat után.

A kábeldobot nem szükséges lefesteni, érdemes azonba lazúrozni annak érdekében, hogy kellő víztaszító képességgel rendelkezzen, így a kicsik hosszú évekig tudnak vele majd játszani.

Homokozó sátortetővel

Pár deszka, egy már nem használt szép terítő és némi kézügyesség kell ahhoz, hogy igazán egyedi homokozót varázsoljunk a kertbe. Nincs más dolgunk, mint hogy elsőként elkészítsük a homokozó keretét, majd a sátortető vázát vékonyabb lécek segítségével.

Fontos, hogy gondoskodjunk arról, hogy a faanyagokat több rétegben lelakkozzuk, vagy lazúrozzuk a víztaszítás érdekében. A sátortetőt úgy készítsük el, hogy bármikor egy mozdulattal leszerelhessük, így vihar esetén sem szakad majd szét a textília, ráadásul így könnyen is moshatjuk.